DOLAR 32,6434 1.13%
EURO 34,9026 -0.02%
ALTIN 2.446,132,32
BITCOIN 2188027-0,13%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eğitimde Türkiye’nin Güçlü Markası Bilnet Okulları Mogan’da
  • Haberizm
  • Eğitim
  • Eğitimde Türkiye’nin Güçlü Markası Bilnet Okulları Mogan’da

Eğitimde Türkiye’nin Güçlü Markası Bilnet Okulları Mogan’da

ABONE OL
Ekim 11, 2022 07:50
Eğitimde Türkiye’nin Güçlü Markası Bilnet Okulları Mogan’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitimde akademik başarı odaklı zengin eğitim içeriği ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine yön verebilecek bireyleri yetiştirme hedefiyle yola çıkan Bilnet Okulları, yeni yatırımlarına devam ediyor.  Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında açtığı okullarla Türkiye’nin eğitim alanındaki saygın kuruluşları arasında yerini alan Bilnet Okulları’nın pandemi şartları nedeniyle ertelenen Ankara Gölbaşı’ndaki kampüsünün açılış töreni büyük bir coşku ile yapıldı. Mîllî  futbolcular Mehmet Topal ile Şener Özbayraklı’nın da kurucuları arasında olduğu Bilnet Okulları Mogan Kampüsü, kısa sürede bölgenin en tercih edilen eğitim kurumları arasında yerini aldı.

 

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde kurulan Bilnet Okulları Mogan Kampüsü açılış törenine Ankara Milletvekili Dr. Servet ÜnsalGölbaşı Kaymakamı Erol Rüstemoğlu, Gölbaşı İlçe Mîllî Eğitim Müdürü Serap Yılmaz, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ, Bilnet Mogan Kampüsü kurucularından iş insanı Serkan Aydın ve Ömer Türlü’nün yanı sıra çok sayıda veli, öğrenci ve davetli katıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ; hedeflerinin yeniliğe açık, eğitimli, donanımlı, kültürlü ve başarıya odaklı gençler yetiştirmek olduğunu söyledi: 

 

Bilnet Okulları Mogan Kampüsü, 13.000 m2lik alanda 52 derslik, 1.250 öğrenci kapasitesi ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi kademelerinde hizmet veriyor. 

 

Bilnet Okulları, okul öncesinden liseye tüm eğitim kademelerinde akademik başarı odaklı, yabancı dile hâkim, sanata ve spora ilgi duyan, öz denetimi yüksek, özgün ve yaratıcı düşünebilen, yeniliklere açık, 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış, dijital okuryazarlığın yanı sıra; net hedeflere, net kararlara ve net çözümlere sahip bireyler yetiştirmektedir. Uzman akademik kadrosuyla öğrencilerinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayan Bilnet Okulları; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinde “Bilnet Okulları ile Gelecek Daha Net!” mottosu ile eğitim – öğretim faaliyetlerini Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan 78 okulunda başarı ile sürdürmeye devam etmektedir.

 

Bilnet Okulları Genel Müdürü Zehra Sağ törende yaptığı konuşmada,  Bilnet Okullarında eğitim gören her bir öğrencinin büyük bir dikkat ve ilgiyle yetiştirildiğini vurguladı. Sağ; “Eğitim sistemimiz içinde Bilnet Okullarına özgü uyguladığımız birçok yöntem ve teknik mevcut. Bu yöntem ve teknikler her öğrenciye öğrenmesi için farklı bir yol sunuyor. Ölçme değerlendirme sistemimiz ile öğrencilerimizin kazanımlarını sürekli takip ediyor, velilerimiz ile iş birliği içinde öğrencilerimizin bireysel ihtiyaçlarına cevap verecek ortamlar oluşturuyoruz. Bilnet Okullarının en güçlü yanlarından bir diğeri de, uyguladığımız yabancı dil eğitim programıdır. Yabancı dil eğitiminde öğrencilerimize içerik odaklı dil eğitim modeli sunuyoruz. Böylece her öğrencimiz dili öğrenmek yerine onu edinir; yani yabancı dili hayatın bir parçası olarak görmeye ve doğal olarak iyi seviyede konuşmaya başlar. Bu modelimiz sadece konuşma becerisinde değil, dinleme, okuma ve yazma becerilerinde de öğrencilerimizin nitelikli bir yabancı dil seviyesi ile mezun olmasını sağlar.”

 

Bilnet Okulları Mogan Kampüsü kurucularından Serkan Aydın da konuşmasında Türkiye’nin, başarılı, donanımlı ve özgüvene sahip gençler sayesinde daha da ileriye taşınacağını ifade etti: 

 

“Eğitimde amaç, gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en iyi şekilde hayata hazırlamaktır. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatan da yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Öyleyse ülkemizin geleceği, sizlerin elindedir. Ulusal varlığımızı onurlu bir şekilde devam ettirecek nesiller de okullarda, öğretmenlerin ellerinde yeşerecektir. İnanıyorum ki, veli-öğrenci ve öğretmen iş birliği içinde olurlarsa problemler büyük ölçüde çözülür. Karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışmanın olduğu bir okulda da öğrenci başarısı yükselecektir.

 

Açılışında emeklerinden dolayı öğretmenlerine de teşekkür eden Aydın “Ülkemizin geleceği sevgili öğrencilerimizin yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışan siz öğretmenlerimize olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Geleceğimiz, yarınlarımızın güvencesi sizlersiniz. Amacımız hep birlikte, çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek; meslekleriyle kendilerine ve topluma faydalı birer birey olabilmelerini sağlamaktır.‘’

 

Bilnet Okulları Mogan Kampüsü Müdürü Duygu Can ise konuşmasında, öğrenci odaklı bir eğitim anlayışını benimsediklerini söyledi: ‘’Eğitimdeki amacımız, gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en iyi şekilde hayata hazırlamaktır. Eğitim vazgeçilemeyecek en önemli hizmettir. Bu yüzden bizler geleceğimize yön verecek; gözleri umutla parlayan biricik gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlamaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz bizim en büyük gücümüzdür. Öğrencilerimizin öğrenme süreçlerini birlikte değerlendirmek ve analiz etmek, kişisel gelişimlerini, akademik ilerlemelerini, sosyal becerilerini duygusal yönlerini de göz önünde bulundurarak geleceklerine yön verecek şekilde geliştirmek temel hedefimiz olacaktır.’’ 

 

Açılışa katılan davetliler tören sonrası Bilnet Okulları Mogan Kampüsü’nü gezerek yetkililerden binanın özellikleri ve donanımlarına ilişkin bilgiler aldılar. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.